Naučí se děti venku vše potřebné aneb evaluace výchovně-vzdělávacího procesu
pátek 26. března 2021
Zpět na výpis akcí
Seminář zaměřený na reflexi a pedagogickou diagnostiku dětí. 

K výchovně vzdělávacímu procesu patří neochvějně i jeho vyhodnocování. Evaluace v rámci předškolního vzdělávání je systematickým procesem průběžného zkoumání a vyhodnocování vzdělávací činnosti, podmínek i situací realizovaných uvnitř LK nebo LMŠ. Proč vlastně evaluaci provádět a jaké jsou její vhodné nástroje na jednotlivých úrovních? Jak často by k ní mělo docházet? Jak vysledujeme, zda rozvíjíme děti všestranně? Jak rozpoznat vývoj dítěte tzv. mimo normu? A na co se zaměřit při pozorování vývoje dětí před nástupem do školy? Na všechny tyto otázky budeme hledat odpověď především v souvislosti se sledováním vývoje dětí a z hlediska působení pedagoga. 

Seminář zaměřený na reflexi a pedagogickou diagnostiku dětí. Věnovat se budeme i praktické stránce práce s dětmi - např. komunikaci s rodičem o podezření na problém nebo způsobu vytvoření odborného multidisciplinárního týmu (dětský psycholog, logoped, speciální pedagog, pediatr, fyzioterapeut). 

Lektorka Mgr. Alena Laláková je pedagožka, poradenská speciální pedagožka, rodinná terapeutka, mentorka a supervizorka ve vzdělávání, lektorka v oblasti vývojové psychologie, komunikačních dovedností, řízení týmů a speciálně pedagogických institucí. Alena Laláková je také zakladatelka a ředitelka organizace Jeden strom, z.ú. Zaměřuje se na práci s rodinami s výchovnými problémy či závislostním jednáním, s dětmi s poruchami autistického spektra, poruchami vývoje řeči a chování. Podporuje inkluzivní vzdělávání. Absolvovala pětiletý sebezkušenostní výcvik v integrované rodinné terapii, pětiletý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik v integrativní skupinové psychoterapii a dvouletý výcvik psychosociálních dovedností. Je frekventantkou psychoterapeutického výcviku v rodinné integrativní terapii. Je také absolventkou rekvalifikačního vzdělávacího cyklu Řízení neziskových organizací. V oblasti NNO je její specializací etika neziskového sektoru a učitelské profese.

Kdy: pátek 26. března 2021 od 10 do 18 hod.

Kde: Setkání se bude konat online. Přihlášení účastníci dostanou den před konáním webináře odkaz na online ZOOM konferenční skupinu. Je nezbytné zajistit si pouze dobré internetové připojení. Webinář není organizátory nahráván pro pozdější poslech.

Cena: 1390 Kč pro členy a příjemce Informačního servisu / 1750 Kč pro ostatní. Při naplnění minimální kapacity webináře sleva na druhého účastníka z jedné školky 50%, pro třetího účastníka 70%, čtvrtý a další účastník z jedné školky zdarma. 

Přihlašovací formulář.

 

Kontakt: Martina Dvořáková