Seminář ocení všechny lesní kluby, či lesní MŠ, které aktuálně neprovozují školní stravování.
Seminář je určen pro zájemce, kteří se orientují v základech problematiky, ostatním doporučujeme alespoň pročíst podklady k HACCP, které jsou v Infobalíčku (kapitola 11, zejm. 11.2 a související přílohy).Cílem semináře je vyjasnit jednotlivé pojmy a prohloubit znalosti účastníků v systému HACCP (plný i zjednodušený systém HACCP), hygienického minima a zásad správné praxe (výrobní a hygienické). Důraz bude kladen na praktické situace - možnosti řešení v „lesních podmínkách“ na základě použití správného principu.
- Absolvent získá certifikát o absolvování odborného semináře, čímž naplní svou povinnost dle § 10 odst. 3 zákona o ochraně veřejného zdraví 258/200 Sb. (je nezbytné, aby tato osoba následně proškolila další členy týmu, nebo aby i další osoby prošly školením).
- Absolvent semináře bude schopen vypracovat a hodnotit systém HACCP svého lesního klubu/MŠ a argumentovat, proč dělá věci tak jak je dělá a ne jinak.
- Absolvent získá v elektronické formě příručku zásad dobré praxe.
Konkrétně budou probírány tyto oblasti:
Hygienické minimum:
- druhy nebezpečí (jací činitelé mohou způsobit onemocnění strávníků a možné způsoby ochrany),
- bezpodmínečně nutné požadavky hygieny,
- co je bezpečný pokrm,
- jaké zásady je třeba dodržovat, aby nedošlo k onemocnění strávníků (požadavky osobní a provozní hygieny; zásady správné výrobní a hygienické praxe).
Systém HACCP:
- rozdíl mezi tzv. plným a zjednodušeným systémem HACCP, resp. zavádění systémů založených na principech HACCP
- základní principy systému HACCP (a jejich praktické využití),
- postupy zavádění systému HACCP,
- ověřování systému HACCP.
Ing. Lucie Janotová, Ph.D., lektorka a poradkyně
Problematice bezpečnosti potravin se začala věnovat v roce 2004 v rámci doktorského studia oboru Technologie potravin na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. K prohloubení svých znalostí absolvovala řadu odborných kurzů a seminářů. Působila v poradenské společnosti, kde se zabývala legislativou, značením potravin a činnostmi souvisejícími s preventivními systémy bezpečnosti potravin. Nemalé zkušenosti má i s prováděním auditů systémů kvality a bezpečnosti potravin, s lektorskou a přednáškovou činností. V současné době se věnuje problematice bezpečnosti potravin jak v potravinářských firmách, tak ve stravovacích provozech. Své odborné znalosti zúročuje také při psaní odborných článků a další publikační činnosti.
Termín: 21. 5. 2019, 10:00 – 18:00
Místo konání: VAKUUM, Husova 5, Praha
Cena: 1590 Kč pro členy a příjemce Informačního servisu / 1890 Kč pro ostatní
Přihlášky: zde.